СОДРЖИНА

Шест месеци након јапанског напада на Пеарл Харбор амерички су авиони 18. априла 1942. бомбардовали Токио и још неколико јапанских градова. Због тога ќе одобрити адмиралу Yамамоту, заповјднику јапанске ратне флоте, да спроведе план који је дуго припремао. Намерава заузети америчку војну базу на отоку Мидwаy у Тихом океану, уништити америчку флоту која је знатно слабија од јапанске и присилити Америку на капитулацију...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Црно злато (2011)

  image
  Во 1930-тите години, двајца завојувани водачи меѓусебно се пресметуваат на Арапскиот Полуостров. Победникот Несиб, емир на Хобеика, му ги поставува условите за...
 • Александар Велики (2004)

  image
  Ремек делото на Оливер Стоун „Александар Велики“ е спектакл за животот на најголемиот воин на сите времиња, војсководец кој освои 90% од познатиот свет пред да...
 • Царство небесно (2005)

  image
  Орландо Блум го игра Балијан, ковач кој го загубил семејството и речиси ја изгубил вербата. Религиозните војни што беснеат во Светата земја му изгледаат далечни,...
 • Пркос (2008)

  image
  Филмот е снимен според неверојатен вистинит настан и претставува прекрасна приказна за семејството, честа, одмаздата и спасението во Втората светска војна. Во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.