СОДРЖИНА

Шест месеци након јапанског напада на Пеарл Харбор амерички су авиони 18. априла 1942. бомбардовали Токио и још неколико јапанских градова. Због тога ќе одобрити адмиралу Yамамоту, заповјднику јапанске ратне флоте, да спроведе план који је дуго припремао. Намерава заузети америчку војну базу на отоку Мидwаy у Тихом океану, уништити америчку флоту која је знатно слабија од јапанске и присилити Америку на капитулацију...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Механичар (2011)

  петок
  image
  Артур Бишоп е елитен убиец со единствен талент за чисто елиминирање на целите. По убиството на неговиот ментор и добар пријател, сака неговите убијци да платат.
 • Скајфол (2012)

  петок
  image
  Кога последната мисија на Џејмс Бонд (Даниел Крег) тргнува наопаку, агенти ширум светот се изложени и МИ6 се нападнати. Овие настани доведуваат до тоа авторитетот...
 • Пандорум (2009)

  петок
  image
  Када један од њих оде да истражује брод, а други остане да га наводи радио везом, почеќе откривање застрашујуќе стварности. Схватиќе да је њихов опстанак важнији,...
 • Светот не е доволен (1999)

  петок
  image
  Кога Агентот 007 (Пирс Броснан) е назначен да штити прекрасна наследничка (Софи Марко) на нафтено богатство, тој е катапултиран во страсна, возбудлива авантура...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.