СОДРЖИНА

Криминалистичка драма о побуни у америчком затвору због нељудских увјета. Превише затвореника у премало простора, лоша храна и насилни чувари довољан су разлог за побуну. Затвореници имају неколико талаца и почињу преговори са затворском управом...
Прича се темељи на стварним искуствима продуцента филма, који је одслужио затворску казну, Wалтера Wангера.

Слики

Побуна у блоку 11Побуна у блоку 11

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Покојните (2006)

  петок
  image
  Извонредниот Мартин Скорсезе во возбудливиот трилер чие дејство се одвива во Бостон. Бостонската полиција тргнува во акција против организираниот криминал....
 • КОРТЕКС (2008)

  петок
  image
  Чарлс Бојер, пензиониран полициски надзорник, одлучува да се пресели во Резиденс, институција за специјализирани неуро-дегенеративни пореметувања. Многу брзо се...
 • Ноќниот доктор (2020)

  петок
  image
  Микаел е ноќен доктор. Тој лекува пациенти од опасни населби. Неговиот живот е хаотичен. Растргнат е помеѓу сопругата и швалерката, и вплеткан во пренос на дрога....
 • Лондонски полиња (2018)

  петок
  image
  Видовитата заводничка Никола Сикс (Амбер Херд) живее со лошо претчувство за неизбежната смрт со убиство. Започнува заплеткана љубовна афера со тројца наполно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.