СОДРЖИНА

Рањени сјеверњачки часник, Нед Баннон, враќа се из рата и влаку је окружен бившим непријатељима, јужњацима, који га редом сви игнорирају осим Еллен. Кад стане на њихову страну у сваѓи око земље с моќним земљопосједником, Баннон стекне њихово поштовање...
Снимљено према истоименом роману Лоуиса Л'Амоура.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пакет (2012)

  денес
  image
  Дејството на акциониот трилер со Стив Остин и Долф Лундгрен во главните улоги се одвива околу еден курир, кој на локалниот мафијашки бос мора да му достави...
 • Црвениот орел (2011)

  денес
  image
  Шпанија во текот на 60-те години од 17 век. За да се постигне мир меѓу Шпанија и Португалија, во Мадрид се одржува собир на високи претставници и моќни луѓе од...
 • Тенет (2020)

  денес
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Стокмено оружје (1993)

  денес
  image
  Филм је сатира на "Смртоносно оружје" (1987) и друге филмове. Два полицајца из Лос Анѓелеса истражују случај кокаина у колачиќима које продају извиѓачи.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.