poster

Хипериони

The Hyperions (2022)

Режисер: Jon McDonald
Cinemax 2 | 31.3.23 | 04:25

Оценка на корисникот: 7.6/10
(58 гласови)

СОДРЖИНА

Во 1960 година, професорот Рукус Мандулбаум (Кери Елвс) го пронаоѓа Титанскиот беџ, направа што овозможува луѓето да имаат одредена супер моќ. Тој зема тројца млади луѓе на кои среќата им го завртела грбот и од нив создава семејство од суперхерои, а тие набргу ја достигнуваат славата и добиваат престиж. Со текот на времето, семејството е нарушено и професорот го заменува тимот со нови суперхерои тинејџери. Така е сè до 1979 година, кога двајца од оригиналните херои се веќе возрасни и сакаат да си ги вратат Титанските беџови, дури и ако тоа значи дека треба да се ограби музејот на професорот и притоа случајно да се земат и неколку заложници.

Слики

Хипериони

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Одредот на отпишаните: Нова мисија (2021)

  image
  Добре дојдовте во пеколот познат како Бел Рев, затвор со највисока стапка на смртност во САД. Таму се затворени најлошите супер злосторници кои ќе направат сè за...
 • Момчето од Вајт Ривер (1999)

  image
  Комична драма за двајца измамници, чие што наизглед безопасно тргување на американскиот југ, ќе се престори во опасна авантура откако еден убиец ќе ги земе како...
 • Америцан Ултра (2015)

  image
  Филм „Америцан Ултра је акциона комедија брзог ритма у којој Мајк (Еисенберг), „миран комшија наизглед лоше среќе и без мотивације, који живи у малом градиќу са...
 • Хълк (2003)

  image
  Класичниот лик од стриповите на Марвел оживува во ненадминливата визија на добитникот на Оскар, Анг Ли.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.