рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 7.91/10
(23 гласови)

СОДРЖИНА

Вонг Феи-Хунг е проблематичен син на учител за боречки вештини, но по серија инциденти, неговиот исфрустриран татко го праќа Феи-Хунг кај вујко му садист за да го научи синот на малку самодисциплина – и на бизарен стил на кунг фу.
Вон Феи-Хунг (Џеки Чен) е проблематичен и млад син на учител за боречки вештини, кој постојано се глупира наоколу кога треба да учи кунг фу. Откако неговите комични глупирања повредуваат син на моќен местен жител, неговиот татко бара помош од вујкото садист за да го научи синот на малку самодисциплина. Овој чуден човек, кој има репутација за повредување на своите ученици, се обидува да го научи Феи-Хунг на бизарен стил на кунг фу. Отпрвин Феи-Хунг се противи, но откако губи борба со еден локален атентатор кој бил најмен да го убие татко му, разбира дека мора да ја совлада посебната вештина на Пијаниот Боксер. Комбинирајќи итри потези на боречки вештини со кловновска комедија како заштитен знак на Џеки Чен, „Пијаниот учител“ внесува нов жанр на кунг фу комедијата и го воспоставува Чен како нејзин неспорен крал.

Слики

Пијаниот учителПијаниот учителПијаниот учителПијаниот учителПијаниот учител

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Несопирлив (2010)

  денес
  image
  Кога еден воз долг 800 метри, во кој нема екипаж, а е наполнет со токсичен товар, ита кон густо населената област, еден инженер-ветеран и еден млад кондуктер кои...
 • Грабежот на Хатон Гарден (2017)

  денес
  image
  Неверојатна вистинита приказна која се одвива во еден велигденски викенд, прикажувајќи четворица остарени лондонски криминалци кои бараат последна шанса за слава,...
 • Планета на мајмуните - Револуција (2014)

  денес
  image
  Нација генетски еволуирани мајмуни се под закана на група луѓе кои преживеале смртоносен вирус што бил пуштен пред една деценија. И двете страни се донесени до...
 • Нинџа желки (2014)

  денес
  image
  На градот му требаат херои. Темнината се спушти врз Њујорк кога Секачот и неговиот злобен Клан на ногата ставаат под своја контрола сѐ, од полицијата до...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.