poster

Money Movers

Money Movers (1978)

Режисер: Bruce Beresford

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.5/10

СОДРЖИНА

Filmed in Adelaide, S. Australia, Bruce Beresford's adaptation of Devon Minchin's novel is a fast-paced independent film with an all star Australian cast including Bryan Brown, Charles 'Bud' Tingwell, Terence Donovan, and Tony Bonner. A group of crooks plan to steal twenty 20 million dollars from a security firm counting house, only to have the plan overtaken by a crime boss due to a corrupt police detective.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Човек однатре (2006)

  недела
  image
  Совршениот грабеж на банка се претвора во смртоносна игра на мачка и глушец меѓу криминален гениј, упорен детектив и брокер. Во главните улоги се Дензел Вашингтон...
 • Девојка која обеќава (2020)

  недела
  image
  Сви су говорили да је Кеси млада жена која обеќава… док није дошло до мистериозног догаѓаја који је нагло преокренуо њену будуќност. Али ништа у њеном животу није...
 • На погрешен пат (2015)

  недела
  image
  Четворица млади момчиња влегуваат во ризична инвестиција, која ги води во конфликт со мафијата.
 • Булевар Лондон (2010)

  недела
  image
  По отслужувањето на затворската казна, Мичел (Колин Фарел), има намера да води чесен живот, па наскоро се вработува како телохранител на ѕвездата Шарлот (Кира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.