СОДРЖИНА

Првата средба со семејството на девојката може да биде тешка. Кога Аби (Кристен Стјуарт) дознава дека Харпер (Мекензи Дејвис) ја крие нивната врска од своите родители, таа почнува да се прашува дали нејзината девојка е онаа што ја знаела.
Првата средба со семејството на девојката може да биде тешка. Планирањето да ја запроси девојката за време на годишната божиќна вечера кај семејството – додека не се разбере дека тие не знаат дека е геј – е уште потешко. Кога Аби (Кристен Стјуарт) дознава дека Харпер (Мекензи Дејвис) ја крие нивната врска од своите родители, таа почнува да се прашува дали нејзината девојка е онаа што ја знаела. „Најсреќна сезона“ е празнична романтична комедија која урнебесно опфаќа низа од емоции поврзани со желбата за прифаќање од семејството, да се биде искрен кон себе, и да се обиде да не се уништи Божиќ.

Слики

Најсреќна сезонаНајсреќна сезонаНајсреќна сезонаНајсреќна сезонаНајсреќна сезонаНајсреќна сезона

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вечна убавина (2019)

  денес
  image
  По катастрофалниот свадбен ден, Џејн добива нервен слом кој води до дијагноза на параноидна шизофренија. Кога нејзиното бесчувствително семејство не ја поддржува,...
 • Љубав је све што нам је потребно (2012)

  денес
  image
  Филип (Броснан) Енглез, који живи у Данској, је усамљени, средовечни удовац. Има и ќерку, са којом нема малтене никакав однос. Ида (Дирхолм) је Данкиња, фризерка,...
 • Потрага по среќа (2009)

  денес
  image
  Урнебесна комедија, во која една амбициозна девојка доаѓа во Холивуд, полна со идеали. Ќе дипломира на филмската академија како една од најдобрите студенти, ќе...
 • Надежна млада актерка (2000)

  денес
  image
  Ивон Ранс е елегантен господин во средни години со совршен стил. Тој е создаден да биде фризер и во својата родна Бретања ги освојува срцата на постарите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.