Во темнината, сè излегува на виделина. Кога грозно убиство го шокира Лос Анџелес во 1938 година, детективот Тијаго Вега и неговиот партнер Луис Миченер се вовлечени во епска приказна што ја отсликува богатата историја на градот.
Духовниот наследник на оригиналната приказна за Пени Дредфул, која се одвива во викторијанска Англија, „Пени Дредфул: Градот на ангелите“ започнува во Лос Анџелес во 1938 г, во време и место што е длабоко обременето со социјални и политички тензии. Кога грозно убиство го шокира Лос Анџелес во 1938 г, детективот Тијаго Вега (Даниел Зовато) и неговиот партнер Луис Миченер (Нејтан Лејн) се вовлечени во епска приказна којашто ја отсликува богатата историја на Лос Анџелес: од градењето на првите градски автопатишта и неговите длабоки традиции на мексиканско-американскиот фолклор, па сè до опасните шпионски акции на Третиот Рајх и подемот на радиоеваннгелизмот. Наскоро, Тијаго и неговото семејство се борат со моќни сили што им се закануваат дека ќе ги раскинат.

ПРЕПОРАКИ
 • Суткиња Јудy (1996)

  понеделник
  image
  Реалитy Схоw Суткиња Јудy преко 20 година рјешава случајеве. Карактер, строгоќа, али и хумор суткиње заштитни су знак ове серије.
 • Мистериите на Мердок (2008)

  понеделник
  image
  Кон крајот на 1890-тите, полицискиот инспектор Вилијам Мардок зазема нов, понаучен пристап кон решавање на злосторства. Помогнат од судија, д-р Јулија Огден и...
 • Треба прозрети душу убице (2016)

  понеделник
  image
  Серија истражује најзлогласније светске убице, улази у њихове умове и открива мотиве њихових злодела. Стручњаци из ФБИ, Скотланд Јарда и најбољи детективи Одељења...
 • Езел (2009)

  понеделник
  image
  Нова драмска серија с криминалистичким елементима 'Езел' снимљена је према највишим продукцијским стандардима на прекрасним локацијама (Турска, Ципар и Хрватска)....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.