Roxann Dawson

actor

Роденден: 1958

Актерот:

 1. ...
  Debbie Morton
 2. ...
  Felicia Barron
 3. ...
  B'Elanna Torres
 4. ...
  Angela Rooker

Режисер:

 1. 4. Близу дома (2005), серија
 2. 6. Менталист (2008), серија
 3. 7. Хавторн (2009), серија
 4. 9. Скандал (2012), серија
 5. 10. Мотел Бејтс (2013), серија
 6. 13. Pod kupolata (2013), серија
 7. 14. Развратник (2014), серија
 8. 15. Бош (2014), серија
 9. 16. Роузвуд (2015), серија
 10. 17. Ова сме ние (2016), серија
 11. 18. Ченс (2016), серија
 12. 19. Shooter (2016), серија
 13. 20. Colony (2016), серија
 14. 22. Чи (2018), серија
 15. 23. Пробив (2019), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.