A German language television series that has been running continuously since 1970, which makes it the longest-running German TV drama. Every episode features different detectives of a different city trying to solve a murder case.

Се прикажува на каналите:

DasErste  

Беше на каналите:

ARTE DE  

Следна епизода:

недела
20:15
Tatort
недела
21:45
Tatort: Die Zeit ist gekommen, Kriminalfilm Deutschland 2020
понеделник
03:10
Tatort: Die Zeit ist gekommen, Kriminalfilm Deutschland 2020
вторник
01:00
Tatort
ПРЕПОРАКИ
 • Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас (2000)

  image
  “Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури. Серијата ги следи настаните на група...
 • Главни осумњичени (1991)

  image
  У средишту серије непоколебљива је виша инспекторица Јане Теннисон (Хелен Миррен), која ради у фиктивној полицијској постаји Соутхамптон Роw. Радња се углавном...
 • Менталист (2008)

  image
  Тој е истражувач со исклучителна дарба за решавање на најсложените злосторства кои ги направиле пореметените умови. Тој е менталист, кој користи софистицирани...
 • Закон и ред (1999)

  image
  Серија прати детектива Еллиота Стаблера (Цхристопхер Мелони), искуснога ветерана у Одјелу за жртве и детективку Оливију Бенсон (Мариска Харгитаy), чија је тешка...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.