A German language television series that has been running continuously since 1970, which makes it the longest-running German TV drama. Every episode features different detectives of a different city trying to solve a murder case.

Се прикажува на каналите:

DasErste  AXN  

Беше на каналите:

HTV3  RTL DE  ARTE DE  ZDF  SUPER RTL  

Следна епизода:

петок
22:20
Tatort
3.3.24
20:15
Tatort
5.3.24
00:30
Tatort
9.3.24
21:00
Ницк: Офф Дутy
16.3.24
23:00
Ницк: Офф Дутy
17.3.24
18:50
Ницк: Офф Дутy
Препораки
 • Плаве крви (2010)

  image
  Серија прати живот обитељи Реаген, чија је глава обитељи Франк Реаган (Том Селлецк), полицијски начелник. Његова кќи Ерин (Бридгет Моyнахан) је помоќник окружног...
 • Поаро (1989)

  image
  Дејвид Сашет го остварува најдобриот приказ на славниот Белгиец на Агата Кристи, бидејќи со голем жар се предал на истражување. Ги прочитал сите романи, кратки...
 • Лице в лице (2019)

  image
  У фокусу је полицијски истражитељ Расмуссен који добије случај младе дјевојке која је наводно починила самоубојство. Кад доѓе на патологију, престрављен је...
 • Злосторнички умови (2005)

  image
  Напната криминалистичка серија за една елитна екипа профилирачи кои анализираат дел од најизопачените мозоци на сериските убијци од целата земја, обидувајќи се да...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.