Добре дојдовте во светот каде што некои имаат моќ да манипулираат со земјата, воздухот, огнот или водата, а само Аватарот може да манипулира со четирите елементи. Серијата ја следи Кора, инкарнација на Аватарот, која мора да го одржи мирот.
По 70 години од дејството во „Аватар: Последниот воздушник“, оваа приказна ги следи авантурите на Аватарот после Аанг – страсна, бунтовничка и бестрашна тинејџерка од јужното водено племе, наречена Кора. Со трите од четирите совршени елементи – Земја, Вода и Оган, Кора сака да манипулира со последниот елемент Воздух. Нејзината потрага ја носи до епицентарот на модерниот аватарски свет, Репаблик Сити – метропола која зависи од парната технологија. Тоа е виртуелно собиралиште каде што манипулатори и обични луѓе од сите народи живеат и просперираат. Но, Кора открива дека Репаблик Сити е обземен од криминал исто како и антиманипулаторска револуција што е закана за уништување. Под водство на синот на Аанг, Тензин, Кора почнува со тренинг за манипулирање со воздухот додека се соочува со опасностите.

Беше на каналите:

Vavoom  

ПРЕПОРАКИ
 • Господин Магу (2019)

  сабота
  image
  Сите го сакаат Магу! Овој веселко е секогаш среќен и сака да помогне. Но бидејќи не сфаќа дека очајно му се потребни очила, тој продолжува да предизвикува...
 • Моланг (2015)

  сабота
  image
  Многу интересен и смешен цртан филм за двајца пријатели, за енергичниот, весел и ентузијастички расположен зајак по име Моланг, како и за срамеживото, повлечено и...
 • Олијев свемирски ранац (2020)

  сабота
  image
  Produced by Nelvana, "Ollie's Pack" is an action-comedy about 13-year-old Ollie. Together with his friends Cleo and Bernie and monster trainer Captain Wowski,...
 • Тафи (2017)

  сабота
  image
  Лукавиот ракун се преправа дека е мачка за да може една богата стара госпоѓа да се грижи за него. Можеби тој ја измамил неа, но не и нејзиното куче. Добро...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.