Во серијата настапуваат пингвините од филмот Мадагаскар, а главниот лик е:
Капетанот, кој ја предводи пингвинската војска, воедно им помага на своите војници да се подготват што подобро за задачите кои им претстојат и за него не постојат нерешливи проблеми.
Ковалски е најумниот, тој постојано измислува изуми кои и помагаат на војската совршено да функционира во сите воени задачи и вежби.
Војникот е најмлад, најемотивен, но и најслаб по чин во четата, кого сите ликови го исмејуваат.
Рико е тотално откачен и непредвидлив, кој многу сака да ги разнесува работите во воздух, а негови омилени звуци се звуци на бомба.
Ова се четирите главни лика од њујоршката зоолошка градина кои се обучени
за специјални боречки, а и други вештини, со чија помош одржуваат ред во градината.
Најголем непријател им е откачениот мајмун Џулијан- самопрогласен крал од неговиот род, а негови потчинети мајмуни му се Морис и Морт, кои сакаат само да се глупираат и не почитуваат никакви правила.
Џулијан е спореден лик кој секогаш им се потсмева на пингвините и секогаш сака да се жали на нивна сметка..
Алис е чуварка на зоолошката градина која ги мрази пингвините и не ја сака својата работа...
Серијата е работена во извонредна компјутерска анимација, изобилува со многу гестикулации и вербален хумор, а сите ликови се неодоливо слатки, шармантни и смешни.

Се прикажува на каналите:

Nicktoons  

Беше на каналите:

Cufo TV  Tip TV  RTL  ATV  RTL Kockica  Sat.1  HBO3  HBO2  HBO  MRT1  

Следна епизода:

денес
23:30
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 4, Мачја љубав / Акција-реакција
денес
23:55
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 5
Психо кока / Лемур који је имао палчеве
Утре
23:30
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 6
Лакрдија на леду / Обрачун на осамнаестој рупи
Утре
23:55
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 7
Прави краљ / Војник у фабрици чоколадица
понеделник
23:30
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 8
Најбољи непријатељи / Повратак браќе Бајиќ
понеделник
23:55
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 9, Операција: Једнорог апокалипса
6.6.23
23:30
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 10, За жир више / Терор са Мадагаскара
6.6.23
23:55
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 11, Најбоље банане / Т.И.Л.К.
7.6.23
23:30
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 12, Одисеја у свемиру 2013 / Снегогедон
7.6.23
23:55
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 13, Тунел љубави / Мајор зна посао
8.6.23
23:30
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 14, Пингвин који ме је волео
8.6.23
23:55
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 15
Тегла с кликерима / Повратак Макса Максимуса
9.6.23
23:30
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 1, Марлерина / Мајчинска љубав
9.6.23
23:55
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 2, Харинга за Мајора / Лети перје
12.6.23
23:30
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 3, Операција: Џиновски плави мехур
12.6.23
23:55
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 4, Мачја љубав / Акција-реакција
13.6.23
23:30
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 5
Психо кока / Лемур који је имао палчеве
13.6.23
23:55
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 6
Лакрдија на леду / Обрачун на осамнаестој рупи
14.6.23
23:30
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 7
Прави краљ / Војник у фабрици чоколадица
14.6.23
23:55
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 8
Најбољи непријатељи / Повратак браќе Бајиќ
15.6.23
23:30
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 9, Операција: Једнорог апокалипса
15.6.23
23:55
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 10, За жир више / Терор са Мадагаскара
16.6.23
23:30
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 11, Најбоље банане / Т.И.Л.К.
16.6.23
23:55
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 12, Одисеја у свемиру 2013 / Снегогедон
19.6.23
23:30
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 13, Тунел љубави / Мајор зна посао
19.6.23
23:55
Пингвини с Мадагаскара 3, Еп. 14, Пингвин који ме је волео
ПРЕПОРАКИ
 • Сониц: Супер јеж (2014)

  image
  Француско-америчка ЦГИ серија о јежу Сонику, добро познатом из видео игара, који живи са пријатељима на острву Сеасиде и бори се против свог архинепријатеља, злог...
 • Fanboy & Chum Chum (2009)

  image
  This show is based around two children that dress up as superhero-themed people and go around creating havoc wherever they go, but in the end of some episodes, a...
 • Град хероја: Серија (2017)

  image
  Teen genius Hiro Hamada, Baymax the robot, and their friends defend the city of San Fransokyo as superheroes.
 • The Epic Tales of Captain Underpants (2018)

  image
  George and Harold's school has been selected to go to space along with their principal, Mr. Krupp. And when danger is very near, they snap their fingers... and...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.