Една пензионирана циркуска мечка се населува во шумата и се подготвува за мирен нов живот во мир и спокој, но потоа се запознава со немирното девојче по име Маша која живее во шумата со нејзиното прасе, со една коза и куче.
Следете ги многуте приказни за малото девојче по име Маша и за нејзиниот пријател, пензионираната циркуска мечка Медо. Маша е немирно тригодишно девојче кое живее во една стара железничка станица во шумата. Таа се однесува немирно, но и пријателски со сите што ќе ги запознае и постојано прави бељи. Медо е топла, татковска фигура што прави сѐ за да ја подучи својата пријателка и да внимава да не се повреди, поради што често и самиот е жртва на бељите. Иако ужива во тивкото време додека е сам, нему му недостига Маша кога таа не е во близина. Заедно со животните, Маша и Медо ја направиле шумата свој дом во којшто ги забавуваат и возрасните и децата, а гледачите ги учат на креативност, верност и вистинско пријателство.

Се прикажува на каналите:

Pikaboo  KiKA  Tring Tring  Minimax  Tring Kids  

Беше на каналите:

RTL Kockica  HBO2  OBN  FTV  RTS2  RAI 2  Hayatovci  TVSA  ATV  Hayat TV  Sitel  HappyTV  

Следна епизода:

понеделник
05:53
Маша и Медо 1, Еп. 21
денес
06:00
Маша и Медо 1, Еп. 23
денес
06:05
Маша и Медо
денес
06:08
МАСА И МЕДВЕД 1, Еп. 24
денес
07:10
Маша и Медо
денес
09:10
Маша и медвед 4, Еп. 10
денес
11:11
Маша и Медо 1, Еп. 23
денес
11:58
Маша и Медо 1, Еп. 23
денес
12:05
МАСА И МЕДВЕД 1, Еп. 24
денес
14:15
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 8
денес
14:34
Маша и Медо
денес
16:44
Маша и Медо
денес
17:27
Маша и Медо 1, Еп. 23
денес
18:16
Маша и Медо 1, Еп. 23
денес
18:23
МАСА И МЕДВЕД 1, Еп. 24
денес
22:12
Маша и Медо
денес
23:27
Маша и Медо 1, Еп. 23
денес
00:12
Маша и Медо 1, Еп. 23
денес
00:19
МАСА И МЕДВЕД 1, Еп. 24
денес
05:16
Маша и Медо 1, Еп. 23
Утре
06:05
Маша и Медо
Утре
09:10
Маша и медвед 4, Еп. 11
Утре
14:15
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 9
среда
06:05
Маша и Медо
четврток
06:05
Маша и Медо
четврток
09:10
Маша и медвед 4, Еп. 12
четврток
13:50
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 10
петок
06:05
Маша и Медо
петок
09:10
Маша и медвед 4, Еп. 13
петок
13:50
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 11
1.4.23
09:00
Маша и медвед 4, Еп. 13
1.4.23
09:10
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 1
2.4.23
13:50
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 10
3.4.23
09:10
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 2
3.4.23
13:50
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 5
4.4.23
14:10
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 6
5.4.23
14:15
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 7
6.4.23
09:10
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 3
6.4.23
14:15
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 8
8.4.23
09:10
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 4
8.4.23
14:15
Масха Анд Тхе Беар 5, Еп. 9
10.4.23
14:15
Маша и медвед 4, Еп. 2
11.4.23
09:10
Маша и медвед 4, Еп. 1
11.4.23
14:15
Маша и медвед 4, Еп. 3
ПРЕПОРАКИ
 • Патролни шепи (2013)

  image
  „Патролни шепи“ прикажува кученца спасувачи предводени од Рајдер, момче што ја сака технологијата. Тие покажуваат дека нема преголема работа или премало кученце и...
 • Пустоловине са браќом Крет (2010)

  image
  Придружите це авантурама Криса и Мартина Крета док се сусреќу са невероватним дивљим животињама, комбинујуќи научно образовање са забавом и авантуром, путујуќи до...
 • Титани тинејџери, одиме! (2013)

  image
  Мали Титани Напред на комичан начин добијају увид у животе суперхероја. Глеаоци ќе коначно имати прилику да виде како живе суперхероји тинејџери. Мали Титани:...
 • Кунг фу панда (2011)

  image
  Одбраниот војник змеј и заштитник на Долината на Мирот, пандата По е многу вешт и гладен за правда... И за кнедли. Заедно со бесната петорка, По ја брани Палатата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.