Штааааааа? Мајмун неваљалац? Али немојте одмах да помишљате на најгоре! Џорџ, поред тога што сјајно забавља све чланове своје породице, има и много корисних информација о природним наукама на пољима математике, али ако добро пазиш, сазнаќеш понешто и из технике. Уз помоќ Џорџове неуништиве радозналости, на крају серије и ти ќеш да постанеш мали научник, а длакави пријатељ ти такоѓе гарантује и добро расположење. Остани са нама!

Се прикажува на каналите:

Minimax  

Беше на каналите:

Top Channel  RAI 2  

Следна епизода:

денес
19:55
Радознали Џорџ 7, Еп. 2
денес
20:20
Радознали Џорџ 7, Еп. 3
Утре
19:55
Радознали Џорџ 7, Еп. 4
Утре
20:20
Радознали Џорџ 7, Еп. 5
недела
19:55
Радознали Џорџ 7, Еп. 6
недела
20:20
Радознали Џорџ 8, Еп. 1
ПРЕПОРАКИ
 • Лампут (2017)

  денес
  image
  Лампут е лигава портокалова супстанца која побегнала од тајна лабораторија. Двајца научници Спекс Док и Скини Док се обидуваат да го фатат, но Лампут, кој е...
 • Господин Магу (2019)

  денес
  image
  Сите го сакаат Магу! Овој веселко е секогаш среќен и сака да помогне. Но бидејќи не сфаќа дека очајно му се потребни очила, тој продолжува да предизвикува...
 • Пустоловине са браќом Крет (2011)

  денес
  image
  Браќа Краттс имају важну мисију – спасити животиње. Оне се често наѓу у опасној ситуацији из које се не могу саме извуќи, а ту наступају два брата која чврсто...
 • Conni (2012)

  денес
  image
  Conni is a famous figure from a German book series, who came 2012 and 2015 to television in an animation series. Conni is a five year old girl having little...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.