Противниците мачка и глувче се враќаат со своите стари будалаштини. Следете ги Том и Џери додека истражуваат фантастични нови места, вклучувајќи ја колибата на вештерката и лабораторијата на еден луд научник.
Познатите противници мачка и глушец се враќаат во „Шоуто на Том и Џери“, нов поглед на класичната серија. Задржувајќи ги изгледот, ликовите и чувствителноста на оригиналната серија, сосема новата серија со свежи бои и објектив во висока дефиниција ни ги прикажува авантурите и бескрајните битки што ги направија Том и Џери, едни од омилените ликови во историјата. Со два 11-минутни кратки дела, секоја епизода ќе ни ги прикаже мачорот Том и глушецот Џери како се спротивставуваат меѓусебно во традиционалната сценографија од предградијата, како и дополнителни приказни каде што ривалството се одвива во пофантастични светови, како што се еден средновековен замок, па дури и во лабораторијата на еден луд научник.

Се прикажува на каналите:

Boomerang  SUPER RTL  Cartoon Network  

Следна епизода:

денес
16:40
Шоуто на Том и Џери 2, Еп. 47
денес
16:45
Шоуто на Том и Џери 2, Еп. 56
денес
18:55
Шоуто на Том и Џери
Утре
07:00
Шоуто на Том и Џери 3, Еп. 76
Утре
07:05
Шоуто на Том и Џери 3, Еп. 77
Утре
07:10
Шоуто на Том и Џери 3, Еп. 69
Утре
07:25
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 1
Утре
07:30
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 2
Утре
07:40
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 3
Утре
10:25
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 11
Утре
10:55
Шоуто на Том и Џери 3, Еп. 70
Утре
11:20
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 12
Утре
11:50
Шоуто на Том и Џери
Утре
11:55
Том и Јеррy Схоw 1, Еп. 18
Утре
12:05
Том и Јеррy Схоw 1, Еп. 18
Утре
12:20
Том и Јеррy Схоw 1, Еп. 19
Утре
12:30
Шоуто на Том и Џери 3, Еп. 73
Утре
12:30
Том и Јеррy Схоw 1, Еп. 19
Утре
18:55
Шоуто на Том и Џери
петок
07:00
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 4
петок
07:05
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 5
петок
07:10
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 6
петок
07:25
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 7
петок
07:30
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 8
петок
07:40
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 9
петок
11:55
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 20
петок
12:05
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 20
петок
12:20
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 21
петок
12:30
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 21
петок
16:45
Шоуто на Том и Џери 2, Еп. 65
петок
18:55
Шоуто на Том и Џери
сабота
07:00
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 10
сабота
07:05
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 11
сабота
07:10
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 12
сабота
07:25
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 13
сабота
07:30
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 14
сабота
07:40
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 15
сабота
11:30
Шоуто на Том и Џери
сабота
16:40
Шоуто на Том и Џери 2, Еп. 77
сабота
16:45
Шоуто на Том и Џери 2, Еп. 75
сабота
18:55
Шоуто на Том и Џери
недела
07:00
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 16
недела
07:05
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 17
недела
07:10
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 18
недела
07:25
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 19
недела
07:30
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 20
недела
07:40
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 21
недела
08:00
Шоуто на Том и Џери 3, Еп. 66
недела
08:30
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 14
недела
08:55
Шоуто на Том и Џери 3, Еп. 75
недела
09:25
Шоуто на Том и Џери
недела
10:00
Шоуто на Том и Џери 3, Еп. 76
недела
11:30
Шоуто на Том и Џери
недела
16:40
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 21
недела
18:55
Шоуто на Том и Џери
понеделник
07:00
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 22
понеделник
07:05
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 23
понеделник
07:10
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 24
понеделник
07:25
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 25
понеделник
07:30
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 26
понеделник
07:40
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 27
1.11.21
16:00
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 28
1.11.21
16:05
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 29
1.11.21
16:10
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 30
1.11.21
16:25
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 31
1.11.21
16:30
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 32
1.11.21
16:40
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 33
1.11.21
20:00
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 22
1.11.21
20:10
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 22
1.11.21
20:25
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 23
1.11.21
20:35
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 23
2.11.21
07:00
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 28
2.11.21
07:05
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 29
2.11.21
07:10
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 30
2.11.21
07:25
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 31
2.11.21
07:30
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 32
2.11.21
07:40
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 33
2.11.21
16:00
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 34
2.11.21
16:05
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 35
2.11.21
16:10
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 36
2.11.21
16:25
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 37
2.11.21
16:30
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 38
2.11.21
16:40
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 39
2.11.21
20:00
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 24
2.11.21
20:10
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 24
2.11.21
20:25
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 25
2.11.21
20:35
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 25
3.11.21
07:00
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 34
3.11.21
07:05
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 35
3.11.21
07:10
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 36
3.11.21
07:25
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 37
3.11.21
07:30
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 38
3.11.21
07:40
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 39
3.11.21
16:00
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 40
3.11.21
16:05
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 41
3.11.21
16:10
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 42
3.11.21
16:25
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 43
3.11.21
16:30
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 44
3.11.21
16:40
Шоуто на Том и Џери 4, Еп. 45
3.11.21
20:00
Том и Јеррy схоw 1, Еп. 26
ПРЕПОРАКИ
 • Кронике Матта Хаттера (2011)

  денес
  image
  "Матт Хаттер" је пустоловно-хумористична анимирана серија о Матту, обичном дјечаку који открива да његова обитељ брани улаз у другу димензију која се зове...
 • Мој мали пони - Животпонија (2020)

  денес
  image
  Истражите смешну страну пријатељства! Као што други иду код другара после школе, тако понији проводе веќину свог времена у посластичарници Сугарцубе Цорнер. Ту...
 • Блејз и чудовишните машини (2014)

  денес
  image
  АЏ е осумгодишен технолошки ентузијаст кој вози огромен камион Блејз. Двајцата одат на авантури што ја истражуваат физиката, решаваат проблеми низ научно...
 • Инспектор Гадгет (2015)

  денес
  image
  After being missing for years, Dr. Claw is revived by his nephew, Talon, with designs of conquest once again. In response, HQ calls Inspector Gadget out of...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.