Одбраниот војник змеј и заштитник на Долината на Мирот, пандата По е многу вешт и гладен за правда... И за кнедли. Заедно со бесната петорка, По ја брани Палатата од Жад од сите натрапници.
По, војникот змеј панда, ги предводи Бесните Пет во одржувањето на еквилибриумот во Долината на Мирот. Со Тигрицата, Мајмунот, Богомолката, Жеравот, Змијата и Шифу борејќи се покрај него, По ја брани Палатата од Жад од сите натрапници, кршејќи ги лошите со неговите лични панда потези и оставајќи доволно време за кнедли.

Се прикажува на каналите:

Nicktoons  

Беше на каналите:

Tring Kids  Cufo TV  RTL Kockica  RTL  RAI 2  RTRS  Cinemania  

Следна епизода:

денес
22:10
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 10, Лов на Qилина
денес
22:35
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 11, Тигричина одлука
Утре
22:10
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 12, Мајстор и панда
Утре
22:30
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 14, Царска бол
четврток
22:10
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 15, Срдачни непријатељи
четврток
22:30
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 16, Тајни обожавалац
петок
22:10
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 17, Само за пристојне
петок
22:30
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 18, Схифуова бивша
11.12.23
22:10
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 19, Убијте гласника
11.12.23
22:30
Кунг Фу Панда: Легендс оф Аwесоменесс 2, Еп. 20
12.12.23
22:10
Кунг Фу Панда: Легендс оф Аwесоменесс 2, Еп. 21
12.12.23
22:30
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 22, Мама ми је забранила кунг-фу
13.12.23
22:10
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 23, Огроман
13.12.23
22:30
Кунг Фу Панда> легенде о феноментастичном 2, Еп. 24, Тајни музеј кунг-фуа
14.12.23
22:10
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 1, Кунг-фу вртиќ
14.12.23
22:30
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 2, Фигурица Богомољка
15.12.23
22:10
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 3, Ко је овде луд?
15.12.23
22:30
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 4, Неодлучни Ждрал
18.12.23
22:10
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 5, Невоље с леѓима
18.12.23
22:30
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 6, Тајанствени странац
19.12.23
22:10
Кунг Фу Панда> легенде о феноментастичном 2, Еп. 7, Ко се боји духа још?
19.12.23
22:30
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 8, Раскид
20.12.23
22:10
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 9, Кунг-фу ципеле
20.12.23
22:30
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 10, Лов на Qилина
21.12.23
22:10
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 11, Тигричина одлука
21.12.23
22:30
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 12, Мајстор и панда
22.12.23
22:10
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 14, Царска бол
22.12.23
22:30
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 15, Срдачни непријатељи
25.12.23
22:10
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 13, Поклон од срца
25.12.23
22:30
Кунг Фу Панда - Легенде о Феноментастичном 2, Еп. 14, Царска бол
ПРЕПОРАКИ
 • Мадагаскар: Мало дивји (2020)

  image
  The early years of the Madagascar heroes Alex the Lion, Marty the Zebra, Melman the Giraffe and Gloria the Hippo, as they grow up in a rescue habitat at the...
 • Поздравите краља Џулијена (2014)

  image
  Краљ Џулијан је спреман за журку у потпуно оригиналној, потпуно урнебесној и потпуно лудој телевизијској серији. Нова екипа фантастичних, разноликих ликова...
 • Бакуган (2018)

  image
  Цртана серија прати причу о пријатељима којима чаробне карте дословно падну с неба и позивају их да судјелују у игри званој Бакуган.
 • Monsters vs. Aliens (2013)

  image
  Нова анимирана серија која је заснована на популарном анимираном филму са истим називом, а која прати несташлуке храбре дружине чудовишта који спашавају...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.