Диего е 8-годишно мексиканско момче што ги сака природата и животните. Во секоја епизода Диего добива повик за помош од неговиот Центар за спасување животни во дождовната шума, ги наоѓа животните во неволја и авантурата започнува.
„Оди, Диего, оди!“ е анимирана претшколска серија која произлегува од „Дора истражувачката“ и се одвива околу популарниот роднина на Дора, Диего. Во секоја епизода Диего добива повик за помош од неговиот Центар за спасување животни во дождовната шума. Со помош на неговите пријатели, со најмодерни технолошки помагала и со гледачите дома, Диего ги лоцира животните во неволја и авантурата започнува. Диего е придружуван од неговата 11-годишна сестра Алиша, компјутерски гениј, која исто така е билингвална и лесно се префрла од англиски на шпански. Бебето јагуар е животното што е најблиско до срцето на Диего, а неговата младешка љубопитност понекогаш го става во непредвидени ситуации. Другите ликови ги вклучуваат: Клик, високотехнолошка камера со моќ да лоцира изгубени животни; Спасувачката торба, школска чанта која се трансформира во секаков вид транспорт што му е потребен на Диего - дури и во брод, ски-џет или падобран; како и браќата Бобо, непослушна двојка мајмуни.

Се прикажува на каналите:

Cufo TV  

Беше на каналите:

MRT2  MRT 5 MK  MRT1  Bang Bang  Nick Jr.  

Следна епизода:

Утре
08:30
Напред, Диего!
Утре
08:52
Напред, Диего!
четврток
08:15
Напред, Диего!
четврток
08:39
Напред, Диего!
ПРЕПОРАКИ
 • Пустоловине са браќом Крет (2010)

  image
  Придружите це авантурама Криса и Мартина Крета док се сусреќу са невероватним дивљим животињама, комбинујуќи научно образовање са забавом и авантуром, путујуќи до...
 • Поллy Поцкет - Џепна Поли (2018)

  image
  Ниједан сан није превелики, ниједна авантура није премала за ПОЛИ ПОКЕТ! Када Поли наследи магични медаљон који јој омогуќава да се смањи на висину од 10 цм, она...
 • Радознали Џорџ (2006)

  image
  Штааааааа? Мајмун неваљалац? Али немојте одмах да помишљате на најгоре! Џорџ, поред тога што сјајно забавља све чланове своје породице, има и много корисних...
 • Гарфилд (2008)

  image
  Во секоја епизода, палавиот Гарфилд и неговиот најдобар пријател кучето Оди ќе му направат низа проблеми на нивниот несмасен сопственик Џон Арбукле. Сопственикот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.