Во секоја епизода, палавиот Гарфилд и неговиот најдобар пријател кучето Оди ќе му направат низа проблеми на нивниот несмасен сопственик Џон Арбукле.
Сопственикот на Гарфилд, Џон, се обидува да најде девојка и безуспешно се додворува на ветеринарката Лиз (Елизабет Лиз Вилсон). Покрај мачката, Арбакл го има и Оди, глупаво и наивно куче, кое го малтретира Гарфилд. Мачка родена во кујната на италијански ресторан развила љубов кон тестенините токму на местото на неговото раѓање и оттогаш е во постојана потрага по лазања. За него дишењето е и физички напор. Гарфилд едноставно лежеше наоколу, јадеше и спиеше цел ден и им правеше непријатни шеги на другите. И така повеќе од 40 години.

Се прикажува на каналите:

KiKA  

Беше на каналите:

Cufo TV  Tip TV  RTL Zwei  RTL  Sat.1  FTV  Kabel 1  RTS2  O Kanal  FOX Movies  FOX Life  Sitel  RTL Kockica  FOX  Boomerang  SUPER RTL  RTS1  HBO2  HBO  VOX  

Следна епизода:

Утре
12:15
Гарфилд
среда
12:20
Гарфилд
четврток
12:30
Гарфилд
петок
12:30
Гарфилд
26.3.23
17:25
Гарфилд
ПРЕПОРАКИ
 • Die Sendung mit der Maus (1971)

  image
  A weekly show aimed at the education of children. Short movies explain different things of everyday life, (e.g. how cars work, how movies are made etc.), they are...
 • Сестре (2017)

  image
  ДВЕ СЕСТРЕ. ДВЕ ЕКСПЛОЗИВНЕ ЛИЧНОСТИ. ПОД ЈЕДНИМ КРОВОМ. „Тхе Систерс“ је комедија о свакодневном животу две сестре, од којих једна има 7, а друга 13 година....
 • ЦоЦомелон (2018)

  image
  In the town of Cocomelon, baby JJ and his siblings go on fun every-day adventures with nursery, play, exploration, and learning - situations that any preschooler...
 • Angry Birds Series Compilation (2013)

  image
  Животот на лутите птици не им е лесен на Островот на Прасињата. Ред и неговите бестрашни пријатели, Чак, Матилда, Бомб, Блуз и Теренс, мора да се здружат за да си...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.