рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 9.1/10
(17 гласови)

Во секоја епизода, палавиот Гарфилд и неговиот најдобар пријател кучето Оди ќе му направат низа проблеми на нивниот несмасен сопственик Џон Арбукле. Сопственикот на Гарфилд, Џон, се обидува да најде девојка и безуспешно се додворува на ветеринарката Лиз (Елизабет Лиз Вилсон). Покрај мачката, Арбакл го има и Оди, глупаво и наивно куче, кое го малтретира Гарфилд. Мачка родена во кујната на италијански ресторан развила љубов кон тестенините токму на местото на неговото раѓање и оттогаш е во постојана потрага по лазања. За него дишењето е и физички напор. Гарфилд едноставно лежеше наоколу, јадеше и спиеше цел ден и им правеше непријатни шеги на другите. И така повеќе од 40 години.

Се прикажува на каналите:

KiKA  

Следна епизода:

вторник
12:20
Гарфилд
среда
12:30
Гарфилд
четврток
12:30
Гарфилд
8.3.24
12:30
Гарфилд

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.