Наши јунаци испуњавању једну веома важну мисију. Задатак им је спасити човјечанство, док у меѓувремену стичу сазнања о људима. Стационирани су на тајном, и технолошки веома развијеном острву, те стварају савез са једном породицом чији су чланови начелник милиције, ватрогасац, авијатичар и инжењер. Помоќу Кодија који је најмлаѓи члан породице, наши главни јунаци успостављају ред и мир, и науче што значи бити прави јунак.

Беше на каналите:

Minimax  JimJam  

ПРЕПОРАКИ
 • Моланг (2015)

  петок
  image
  Многу интересен и смешен цртан филм за двајца пријатели, за енергичниот, весел и ентузијастички расположен зајак по име Моланг, како и за срамеживото, повлечено и...
 • Господин Магу (2019)

  петок
  image
  Сите го сакаат Магу! Овој веселко е секогаш среќен и сака да помогне. Но бидејќи не сфаќа дека очајно му се потребни очила, тој продолжува да предизвикува...
 • Кунг фу панда (2011)

  петок
  image
  Одбраниот војник змеј и заштитник на Долината на Мирот, пандата По е многу вешт и гладен за правда... И за кнедли. Заедно со бесната петорка, По ја брани Палатата...
 • Тафи (2017)

  петок
  image
  Лукавиот ракун се преправа дека е мачка за да може една богата стара госпоѓа да се грижи за него. Можеби тој ја измамил неа, но не и нејзиното куче. Добро...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.