За време на големата депресија, едно момче од фарма во Оклахома и еден харизматичен свештеник дознаваат дека се клучните играчи во војната што се води меѓу рајот и пеколот.
„Циркус“ прикажува еден патувачки карневал кој се пробива низ песочна бура, фокусирајќи се на еден мистериозен 18-годишен бегалец со скриени таленти, кого го примаат во карневалот, и на харизматичниот таинствен проповедник со кого ќе се здружи. Драмската серија од 12 епизоди се одвива за време на светски немири, кога злото расте низ целиот свет, а големата депресија предизвикува економски и општествен хаос во родната земја.

Беше на каналите:

Cinemax 2  Cinemax  

ПРЕПОРАКИ
 • Тајните на младите благороднички (2010)

  денес
  image
  Радња је смештена у доба Ане Карењине, у 1877. годину када је руска империја била у рату са Турском. У центру збивања налазе се ученице плаве крви, надалеко...
 • Среќа (2011)

  денес
  image
  Во оваа драмска серија играат Дастин Хофман, Ник Нолти и Денис Фарина и таа ни прикажува еден провокативен поглед во светот на коњските трки и коцкањето, раскажан...
 • Мелек (2019)

  денес
  image
  Прича о двије обитељи Карадаг и Ширхан које су блиске стољеќима и до чијег је раздора дошло када се кќи обитељи Карадаг супротставила наредби патријарха у којем...
 • Деграси: Следеќа генерација (2001)

  денес
  image
  Деграсси: Тхе Неxт Генератион канадска је тинејџерска серија смјештена у свијет који су осмислили Линда Сцхуyлер и Кит Хоод 1979. године. То је четврта серија у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.