рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7/10
(2 гласови)

Содржина

Соња Wигерт, најславнија и најпопуларнија скандинавска филмска глумица, живи у Стоцкхолму у вријеме када избија Други свјетски рат. Будуќи се Нијемци желе користити филмом као ратном пропагандом, Соња се налази на врху листе пожељних глумица како њемачких филмских компанија тако и припадника Реицха Јосефа Тербовена. Меѓутим, када њезин отац заврши у њемачком затвору, Соња се самостално пријављује као шпијунка за шведску обавјештајну службу прије него што се упути у Осло у посјет Тербовену како би флертом извукла оца из ќелије. Она то и успијева, али сада се налази у новој опасности: Тербовен ју, наиме, жели као властиту шпијунку и љубавницу…

Слики

SpionenSpionen

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Марк Фелт: Човекот што ја сруши Белата куќа (2017)

  image
  Лиам Нисон и Дајан Лејн во филмот за најголемата афера во американската историја. Тоа е приказна за Марк Фелт кој дејствувал под името Длабоко Грло. Во...
 • Храбро срце (1995)

  image
  Во доцниот 13-ти век, Вилијам Волас (Мел Гибсон) се враќа во Шкотска откако живеел далеку од својата татковина многу години. Кралот на Шкотска умира без наследник...
 • Елизабет: Златно доба (2007)

  image
  Кејт Бланшет се враќа во улогата што ја прослави, во оваа обилна епопеја што ја бележи средината на владеењето на легендарната Кралица Елизабета прва. Две вери,...
 • Амбасадорот во Берн (2014)

  image
  Фиктивен приказ на нападот на унгарската амбасада во Бем во 1958 година. Филмот е врз основа на вистинита приказна за настаните по унгарската револуција во 1956...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.