poster

Семејството Бигфут

Bigfoot Family (2020)

Режисер: Jeremy Degruson, Ben Stassen

Каде да се погледне
Во кината од 6.1.22
Cineplexx
рејтинг: 5.8/10

СОДРЖИНА

Таткото ја користи својата новостекната слава за да се бори против нафтена компанија од Аљаска. Но кога тој исчезнува, синот, мајката, еден ракун и една мечка одат кон северот за да го спасат таткото.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Отац (2012)

  среда
  image
  When did you last talk with your father? Will you ever ask him about those things that hurt you?
 • Шпиони меѓу животните (2019)

  денес
  image
  Мачорот Владимир и Стаорецот Хектор, двајца необични тајни агенти спротивставени на секој начин, се обидуваат да откријат таен материјал украден од непознати...
 • Необични басни: Шоу на Златокоса и трите мечки (2008)

  денес
  image
  Златнокосата - неподносливата телевизиска ѕвезда се согласува да земе учество во реалити шоу. Девојката е принудена да заживее со три непослушни мечиња. Кога...
 • Балто Крила промене (2004)

  денес
  image
  Балто и његов син Коди долазе до закључка да достигнуќа технологије угрожавају и будуќност псеќих запрега, будуќи да пошта и пошиљке стижу у град Ноум брже...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.