Кокозајко и тајната на мрачниот Рчко

Chickenhare and the Hamster of Darkness (2022)

Режисер: Ben Stassen, Benjamin Mousquet

Каде да се погледне
Во кината од 14.7.22
Cineplexx
рејтинг: 7.4/10

СОДРЖИНА

Млад херој, кој е роден како пола зајче и пола кокошка, се обидува да се вклопи во средината и да се чувствува сакан и прифатен од околината. Тој е опседнат со авантури но е и многу несмасен.

Улоги
Сцеарист:
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 91 мин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Листа клиенти (2010)

  денес
  image
  Филмот се одвива во мал тексашки град и во фокусот е една бивша мисица (Џенифер Лав Хјуит), сега е мажена и мајка на три деца и се соочува со конфискација на...
 • Мој мали пони: Екуестриа Гирлс Сунсет'с Бацкстаге (2019)

  денес
  image
  У овој посебној епизоди, Сунсет Схиммер и Пинкие Пие радују се концерту свог омиљеног бенда који ће наступити на музичком фестивалу Старсвирлед, али Екуестриан...
 • Том и Џери и изгубениот змеј (2014)

  денес
  image
  Омилените мачка и глушец се враќаат со песна, магија и авантура во овој волшебен нов филм за Том и Џери. Кога Том и Џери наоѓаат едно таинствено јајце, тие не се...
 • Мој мали Пони: Девојке из Еквестрије - Отпаковани празници (2019)

  денес
  image
  Сваког празника, Пинки Пај спрема неки слаткиш за Рарити, а Рарити прави празнично одело за Пинки Пај. Ове сезоне, Пинки Пај прави суфле. Када Пинки Пај и Сансет...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.