рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 7.31/10
(16 гласови)

СОДРЖИНА

Џон Герити, неговата оттуѓена жена и младиот син Нејтан патуваат до единственото место каде што има надеж за опстанок. Среде застрашувачките вести за градови низ светот срамнети со земја, семејството Герити се среќава со најдоборот и најлошото меѓу луѓето. Како што започнува одбројувањето до апокалипсата, нивното неверојатно патување кулминира со нова можност за спасување.

Слики

ГринлендГринлендГринлендГринлендГринлендГринлендГринлендГринлендГринлендГринленд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Колумбијана (2011)

  image
  Зои Салдана игра млада жена која станува платен убиец откако го гледа убиството на своите родители како дете. Таа се фокусира на својата главна цел, да го улови...
 • Три дена за убиство (2014)

  image
  Од перото на генијалниот Лук Бесон, автор на хитовите „Никита“, „Петтиот елемент“, „Такси“ и „96 часа“, доаѓа уште еден напнат хит со одлично профилирани ликови и...
 • Смртоносна кула (2012)

  image
  Божиќно вече претвара се у стравичну ноќ, када у високом, луксузном небодеру избије пожар. Наиме, одржавала се забава на којој су присуствовале ВИП званице, и...
 • Непомична Ллибертy (2002)

  image
  Либерти Валас је кључна играчица за фирму МцЦлоуд Индустриес, једну од најјачих произвоѓача оружја у Америци. Њен је супруг немилосрди директор, најбољи амерички...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.