рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(15 гласови)

Содржина

Амбициозниот ловец на таленти Дејн Џенсен (Џерард Батлер) работи во моќна фирма за вработување во Чикаго. Кога неговиот шеф (Вилијам Дефо) ќе најави заминување во пензија, започнува битката за контрола во фирмата. На едната страна е Дејн, а на другата Лин (Алисон Бри), еднакво амбициозна противничка и целосна спротивност на Дејн.
Додека се подготвува за деловната битка на животот, Дејн дознава дека на неговиот 10-годишен син Рајан (Макс Џенкинс) му е дијагностициран рак. Наеднаш се наоѓа растргнат помеѓу остварување на деловниот сон и минување време со сопругата (Гречен Мол) и синот, на кои сега им е потребен повеќе од кога било.

Слики

Семеен човекСемеен човекСемеен човекСемеен човекСемеен човекСемеен човекСемеен човекСемеен човекСемеен човекСемеен човекСемеен човекСемеен човекСемеен човекСемеен човекСемеен човек

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Денови во облаците (2007)

  image
  Филмот на Силви Солдини „Облачни денови” (Giorni e nuvole), напишан заедно со Дориана Леондеф, Францеко Пиколо и Федерика Понтремоли е приказна за Елса и Мишел....
 • Солдат Жанет (2013)

  image
  Fanni has had enough of money and Anna has had enough of pigs. Fanni leaves the city and her pearls behind, while Anna is stuck wearing muddy overalls. When they...
 • RAIN MAN (1988)

  image
  Чарли Бабит, себичен јапи, останува без наследство кога неговиот татко остава огромно наследство на неговиот брат Рејмонд, човек со посебни потреби, додека на...
 • Talea (2013)

  image
  It's summer holidays, and the planned Italian holiday with Jasmin's foster family is just around the corner. Everyone is looking forward to the trip - except...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.