poster

Пред зајдисонце

Before Sunset (2004)

драма, романса | САД, Франција
Режисер: Richard Linklater

Оценка на корисникот: 8.5/10
(323 гласови)

СОДРЖИНА

Девет години по првата средба на Џес и Селин, повторно се среќаваат на промоцијата на книгата на Џес во Франција.

Слики

Пред зајдисонцеПред зајдисонцеПред зајдисонцеПред зајдисонцеПред зајдисонцеПред зајдисонцеПред зајдисонцеПред зајдисонцеПред зајдисонцеПред зајдисонцеПред зајдисонцеПред зајдисонцеПред зајдисонце

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меќава (1977)

  image
  Јоле је резигнирани повратник из Америке, којем се свијет срушио након несретне погибије сина. Кќер Машу заручио је за Ивана, сина сусједа Марка, који је с оцем...
 • Endless Words (1986)

  image
 • Враќање (2000)

  image
  Бади Амарал е успешен и препотентен агент за маркетинг од Лос Анџелес. Тој планира да ја помине вечерта со една убава бизнисменка од Далас, но случајно на...
 • Блискост (2004)

  image
  Режисерот добитник на „Оскар“, Мајк Николс („Ангели во Америка“, „Дипломецот“) ја носи театарската претстава на Патрик Марбер на големиот екран. Тоа е еротски...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.