СОДРЖИНА

Артемис Фаул е 12-годишен гениј и наследник на генерација криминални умови. Тој наскоро влегува во епска битка против расата на моќни подземни самовили, кои можеби стојат зад исчезнувањето на татко му.
„Артемис Фаул“ на Дизни, заснован врз омилената книга од Еоин Колфер, е фантастична авантура што го следи патешествието на 12-годишниот гениј Артемис Фаул, наследник на генерација криминални умови, кој го бара својот татко кој мистериозно исчезнал. Со помош на неговиот лојален заштитник Батлер, Артемис тргнува да го бара и притоа открива древна подземна цивилизација – неверојатно напреден свет на самовилите. Заклучувајќи дека исчезнувањето на татко му некако е поврзано со тајниот и затворен свет на самовилите, итриот Артемис кова опасен план – толку опасен што тој влегува во голема војна со моќните самовили.

Слики

Артемис ФаулАртемис ФаулАртемис ФаулАртемис ФаулАртемис ФаулАртемис ФаулАртемис Фаул

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Славуј (2018)

  четврток
  image
  У Аустралији, 1825. године, млада ирска осуѓеница Клер одслуживши седмогодишњу казну, очајнички жели да се ослободи свог насилног господара поручника Хокинса који...
 • Млада земља (1959)

  петок
  image
  У овој необичној причи Денис Хопер глуми револвераша бунтовника из Калифорније, а радња се дешава 1848. године. Он за собом оставља крвави траг убијајуќи младе...
 • Смрзнути (2010)

  петок
  image
  На планини Холистон, сноубордери Ден, његова девојка Паркер и његов најбољи пријатељ Џои немају довољно новца да купе карте за ски лифт. Паркер подмити радника...
 • Писмо за кралот (2008)

  петок
  image
  Прекрасна приказна за вистинска љубов, пријателство, лојалност и храброст што се одвива во времето на ритерите. Шеснаесетгодишниот Тјури го одложува својот сон да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.