СОДРЖИНА

Некаде во блиска иднина, по нуклеарната војна, светот е претворен во пустош. По напуштените патишта на австралиската недојдија, една банда разулавени моторџии ги тероризираат жителите на малите градови. Макс Рокатински е полицаец, кој се обидува да се бори против овие банди составени од насилни лудаци, кои сакаат по секоја цена да дојдат до капка преостанато гориво - течност која за нив е повредна и од животот. Грабежите, силувањата и убиствата за нив се составен дел од секојдневниот живот, а полицијата е целосно немоќна. Изморен од секојдневното насилство и очаен заради смртта на својот најдобар пријател, полицаецот Макс Рокатински решава да се повлече и почне да живее семеен живот. Меѓутоа, во еден од неговите разорувачки походи, моторџиите му ги убиваат жената и детето..

Слики

Лудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот МаксЛудиот Макс

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Веном 2 (2021)

  image
  Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексни ликови на „Марвел“. Во потрага по својата следна...
 • Тенет (2020)

  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Паркот Јура (1993)

  image
  Стивен Спилберг е режисер на овој успешен трилер направен според популарната книга на Мајкл Кричтон.
 • Категорија седум: Крај на светот (2005)

  image
  Торнада, урагани, бури и масовни уништувања, како ефект на глобалното затоплување, се собираат во супер бура која би можела со досега невидена сила да ја удри...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.