СОДРЖИНА

Арктичка лисица Свифти ради у поштанској служби, али сања о томе да једног дана постане Топ Дог - арктички хаски курир. Да би доказао да је вредан улоге, тајно заповеда испоруку пакета на тајанствену локацију. На путу према тамо налети на непознату тврѓаву у којој се суочава са злобним генијем Отом, који има механичке ноге и омандује лојалној војсци необично уљудних следбеника...

Слики

Мисија - АрктикМисија - АрктикМисија - АрктикМисија - АрктикМисија - АрктикМисија - АрктикМисија - АрктикМисија - АрктикМисија - Арктик

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лего Нинчаго (2017)

  денес
  image
  Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и...
 • Подлиот јас 2 (2013)

  денес
  image
  Нова хумористична авантура во која се враќа (поранешниот?) негативец Гру со неговите симпатични ќерки, непредвидливо урнебесните Мињони... и еден куп нови и...
 • Енчантималс: пролеќе у жетвеним брдима (2020)

  денес
  image
  Када магична незгода спречи пролеќе да стигне у Безвременију, низ све фантастичнијих природних непогода почиње да прети земљи. Како се ствари погоршавају, а време...
 • Барајќи ја Дори (2016)

  денес
  image
  Од создавачите на „Барајќи го Немо, добитници на „Оскар, и од „Дизни и „Пиксар пристигнува епската подводна авантура исполнета со фантазија, хумор и емоции. Кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.