poster

Господа

The Gentlemen (2020)

Режисер: Guy Ritchie

Каде да се погледне
U kinima od 23.1.20
Cineplexx
рејтинг: 8.1/10

СОДРЖИНА

THE GENTLEMEN го следи американскиот експат, Мики Пирсон(Метју Меконахи) кој изградил високо профитна империја за марихуана во Лондон. Кога ќе излезе муабет дека Мики сака засекогаш да излезе од бизнисот и да го продаде, почнуваат интриги, поткупи и уцени за да му ја украдат империјата од раце.

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Најбржи и најжешћи (2003)

  денес
  image
  U svetu u kom nema mesta za spore, najbrži je iskusni vozač Smouk, član kluba "Crni vitezovi". On je dugogodišnji neporaženi vozač ilegalnih uličnih trka u Los...
 • Светска војна З (2013)

  денес
  image
  Бред Пит го игра поранешниот иследник на ОН, Џери Лејн, кој патува низ светот, во трка со времето за да спречи пандемија на зомбија, која ги урива војските и...
 • Црвено усијање (1988)

  денес
  image
  U pokušaju da se obračuna sa narko dilerom i privede ga pravdi, ruskom agentu će biti neophodna pomoć američkih kolega, a ponajviše policajca Arta Ridžika...
 • Грабеж на столетието (2000)

  денес
  image
  Руди и неговиот цимер од ќелијата, Ник, наскоро треба да излезат од затвор. Откако Ник загинува во еден затворски бунт, Руди излегува на слобода, а пред затворот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.