рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 6.25/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Современ вестерн за две сестри од Северна Дакота, кои стануваат криминалки поради финансиски проблеми. Едната од нив решава да криумчари таблети против болка преку канадската граница за да спречи бремената сестра да стане бездомник.
Литл Вудс, Северна Дакота, здодевен град чиј подем веќе е на залез. Оли (Теса Томпсон) се обидува да ги преживее последните денови на условна слобода откако била фатена како илегално препродава таблети преку канадската граница. Но кога умира мајка ѝ, таа се враќа во животот на својата отуѓена сестра Деб (Лили Џејмс) којашто и самата се соочува со криза поради непланираната бременост и бившото момче кое е никаквец. Тие двете дознаваат дека имаат една недела да ги намират долговите за куќата на мајка им, или ќе се соочат со одземање. Како што се зголемуваат долговите и притисоците, Оли се соочува со избор: или само уште еднаш да се врати на животот за кој мислела дека го оставила зад себе, или да напушти сè. Тензичен и емотивен трилер за сестри кои се втурнати до екстрем, снимен од наградуваниот режисер Нија Да Коста.

Слики

Литл ВудсЛитл ВудсЛитл ВудсЛитл ВудсЛитл ВудсЛитл ВудсЛитл ВудсЛитл Вудс

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Невино осуѓен (2014)

  image
  Jimmy McGovern's gritty drama stars Nico Mirallegro as guileless seventeen-year-old Johnjo O'Shea, who goes from innocent bystander to accessory to premeditated...
 • Бунтовници Неонског Бога (1992)

  image
  После сукоба да са својим родитељима, млади Хсиао одлази од куќе у Таипех, где са два преступникадели добро и зло велеграда...
 • Омразените осуммина (2015)

  image
  Како и во сите филмови на Тарантино, и во овој ќе уживате во моќни дијалози, многу пролиена крв и високи нивоа на тестостерон. Дејството се одвива десетина години...
 • Поносни побуњеник (1958)

  image
  Џон Чендлер је војни ветеран из Граѓанског рата. Живи у малом граду са сином који је услед шока доживљеног за време рата остао нем и од тада ни реч није...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.