poster

Добриот татко: Приказната за Мартин Мекнил

The Good Father: The Martin MacNeill Story (2021)

Режисер: Annie Bradley

Оценка на корисникот: 7.7/10
(56 гласови)

СОДРЖИНА

Главниот обвинител рекол: „Тоа беше речиси совршено убиство...“. Ова е вистинит криминалистички трилер за еден познат хирург кој всушност бил психопат што си ја убил сопругата за да ја сокрие својата афера. И тоа ќе му успеело доколку неговите деца не спровеле сопствена истрага, особено неговата најстара ќерка што ги искористила вештините научени во медицинското училиште за да ја открие вистината.

Слики

Добриот татко: Приказната за Мартин Мекнил

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шминкерска врска (2015)

  image
  Филм базиран по вистинита приказна за ученик кој прошверцувал чист кокаин во вредност од 300.000 долари во САД 1984. година. Приказната го следи Тоби, ученик од...
 • Дечија прича (2004)

  image
  Италијански филм које се фокусира на живот једанастогодишњака који одраста у Напуљу, окружен криминалом и сиромаштвом. "Прича о деци" је фокусирана на живот...
 • Невино осуѓен (2014)

  image
  Jimmy McGovern's gritty drama stars Nico Mirallegro as guileless seventeen-year-old Johnjo O'Shea, who goes from innocent bystander to accessory to premeditated...
 • Вера Дрејк (2004)

  image
  Лондон, 1950. године. Вера Дрејк је једна од оних ретких природа које имају енергије да свладавају све животне потешкоќе, сиромаштво и умор, да стижу све да обаве...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.