СОДРЖИНА

Кратко време по нивната прва вестерн авантура, Мич Робинс и неговите пријатели откриваат мапа за скриено богатство која му припаѓала на нивниот покоен водач Крли, па одат да ги откријат нејзините тајни во пустината Невада.
Во ова продолжение на филмскиот хит, њујорчанецот Мич Робинс и неговиот брат Глен, црната овца во семејството, случајно наоѓаат една стара мапа со скриено богатство во шапката на покојниот Крли. Во локалната библиотека тие откриваат дека таткото на Крли бил учесник во еден озлогласен грабеж на воз. Можно ли е мапата да е вистинска? Има ли златно богатство што чека да биде пронајдено од „градските каубои“? Заедно со Фил, а за жал и со Глен, Мич оди во Лас Вегас, но наместо да оди на неговата радиска конвенција, тие се качуваат на седла и одат во пустината, во потрага по скриеното богатство. По патот, тие влегуваат во судир со братот близнак на Крли, Дјук, кој има сопствени планови за скриеното злато.

Слики

Градски каубоји 2Градски каубоји 2Градски каубоји 2Градски каубоји 2Градски каубоји 2Градски каубоји 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мојата стара госпоѓа (2014)

  денес
  image
  Еден њујорчанец патува во Париз за да продаде скап стан што го наследил од својот покоен татко. Сепак, кога пристигнува, наидува на моменталните станари, една...
 • Family (2018)

  денес
  image
  An emotionally stunted aunt struggles to bond with her teenage niece, who wants nothing more than to run away from home and become a juggalo.
 • Херои (2010)

  денес
  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Концерт (2009)

  денес
  image
  Пре тридесет година, Андреи Симониович Филипов, признати диригент оркестра Бољшој, добио је отказ због примања јеврејских музичара. Сада, скоро на позицији...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.