Оценка на корисникот: 6.5/10
(154 гласови)

СОДРЖИНА

Мери е необразована малограѓанска пекарка, мајка на три деца и прекрасна домаќинка. Нејзиниот рутински живот ќе биде разнишан во моментот кога нејзината ќерка ја пријавува да стане градоначалник. Кога актуелниот градоначалник веќе нема да биде во состојба да ги извршува своите задачи, Мери ќе биде принудена да ја преземе власта во задолженото гратче. Жената брзо учи дека ништо не е невозможно кога има толку многу чесни раце за помагање.

Слики

Градоначалничката слаткаркаГрадоначалничката слаткаркаГрадоначалничката слаткаркаГрадоначалничката слаткаркаГрадоначалничката слаткарка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • ПАС ЗВАНИ ДЈУК (2012)

  image
  Обитељска драма. Једног дана у учионицу учитељице Бетханy Полескy (К. Цросс) ушетао је, на радост свих ѓака, лијеп пас, који као да није залутао него је дошао с...
 • Вујко Нино (2003)

  image
  Оддалечена и прилично нефункционална фамилија повторно се зближува, кога од Италија во Чикаго изненадено во посета им доаѓа одамна изгубениот чичко Нино.
 • Бах и Брокула (1986)

  image
  Единствената опсесија на Џонатан е музиката на Бах. Последното што му требаше е долго изгубената внука, барем мислење така пред да дојде 11-годишната Фени со...
 • Одиме понатаму (1982)

  image
  Педагошките методи на еден партизан се судираат со традиционалните школски методи од она време. Приказна за годините кои ги сменија животите на многу генерации...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.