рејтинг: 3.9/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(13 гласови)

Содржина

Управо када почела да осеќа велико разочарање, председник Сједињених Америчких Држава замоли Мају да свој посебан таленат употреби у раду с непослушним Првим псом како би спречили велику националну кризу.
Са новим веома тешким и одговорним задатком и уз помоќ свог лојалног пса Лакија, Маја коначно добија прилику да задивити пријемни одбор Ветеринарског факултета.
Режисер филма (Др. Долиттле: Таил то тхе Цхиеф, 2008) је Крег Шапиро.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Дневникот на Грег: Правилата на Родрик (2011)

  image
  Кога „слабакот“ Грег тргнува во седмо одделение, тој и неговиот постар брат и главен малтретирач Родрик мора да се соочат со погрешните напори на нивните родители...
 • Се' најдобро (2016)

  image
  Слаткарката Верица, оперската пејачка Бранкица и Шпанецот Мартин се главните ликови во оваа филмска приказна за осаменоста и потрагата по љубов. Заедно со нив, ќе...
 • Шоуто на кучето и понито (2018)

  image
  Трогателен филм за коњ и пони.
 • Доктор Дулитл (1998)

  image
  Задобивши ударац у главу у саобраќајној незгоди, чувени доктор Џон Дулитл (Еди Марфи) открива да може да комуницира са животињама. И оне постају свесне тога. Др...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.