poster

Гвидо суперстар: подемот на Гвидо

Guido Superstar: The Rise of Guido (2010)

комедија | Канада
Режисер: Silvio Pollio
FilmBox Stars RS | 9.6.22 | 05:00

рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Италјанси емигрант е втурнат во светот на дрогата, брзите автомобили и тајни агенти во оваа акциска комедија. По губењето на својата работа во Диско Валет компанијата поради непотребно херојство, Гвидо ( Силвио Полио ) мора да позира како Сицилијски криминалец за ФБИ за да ја испровоцира јаката Азиска криминалистичка група. Работите тргнуваат на лошо. Сега Гвидо мора да направи измени пред тој е да биде откриен и убиен, или уште полошо, депортиран.

Слики

Гвидо суперстар: подемот на ГвидоГвидо суперстар: подемот на ГвидоГвидо суперстар: подемот на ГвидоГвидо суперстар: подемот на Гвидо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Све остало (2003)

  сабота
  image
  Романтична комедија о љубавним мукама младога њујоршког писца представља коначно признање мајстора префињене интелектуалне комике Вудија Алена (Ани Хол, Менхетен)...
 • Како се пишува љубов (2014)

  сабота
  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
 • Правилата не важат (2016)

  сабота
  image
  Надежната млада актерка (Лили Колинс) и нејзиниот амбициозен млад возач (Олдерн Еренрајх) се обидуваат да се справат со ексцентричните ставови на непредвидливиот...
 • Quality Time (2017)

  сабота
  image
  Five thirty-something men in as many separate segments struggle to grapple with the relentless absurdity of their respective existences.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.