рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(27 гласови)

СОДРЖИНА

Семејна приказна за еден книговезец чија вештина за раскажување приказни има моќ да ги пренесе ликовите за кои раскажува во вистинскиот свет.
Што ако секој пат кога читате на глас, приказната оживуваше? Врз основа на бестселер детскиот роман на Корнелија Фанк, оваа безвремена приказна за фантазијата и авантурата го прикажува малото девојче чиј татко (Брендан Фрејзер од „Мумија“) има тајна способност да ги оживее ликовите од книгите, кога ги чита на глас. Но, кога еден злочинец (Енди Серкис од „Господарот на прстените“) од една ретка детска приказна го киднапира таткото на Меги за да ги донесе и другите надвор од границите на фантазијата, таа и една очајна група реални и волшебни пријатели тргнуваат на авантура за каква што таа има само читано во книгите, со цел да го спасат и да ги поправат работите. Во другите улоги се Пол Бетани од „Кодот на Да Винчи“ и добитниците на оскар, Хелен Мирен и Џим Бродбент. СРЦЕ ОД МАСТИЛО прави сета мистерија, сета опасност и сета авантура да скокнат надвор од страниците!

Слики

Срце од мастилоСрце од мастилоСрце од мастилоСрце од мастилоСрце од мастилоСрце од мастилоСрце од мастилоСрце од мастилоСрце од мастилоСрце од мастило

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Херакле (2005)

  денес
  image
  Како син на Зевс, најмоќниот од сите богови, и Алкмен, принцезата на Теба, Хераклеја го сакале сите освен Хера, сопругата на Зевс. За да му се одмазди на својот...
 • Долина Богова (2019)

  денес
  image
  'Долина богова' спаја три одвојене радње како би створила епску фантастичну причу. Разведени писац Џон Икас (Џош Хартнет) ангажован је како би написао биографију...
 • Мисија на Марс (2000)

  денес
  image
  2020. Првата мисија на Марс со екипаж слетува на црвената планета. Но, на Марс има голема тајна што води до катастрофа и го уништува екипажот. По последната...
 • Фантастични ѕверки и каде да се најдат (2016)

  денес
  image
  Врз основа на книгата на Џ. К. Ролинг, филмот ги следи авантурите на магизоологот Њут Шамандер во тајната заедница на вештерки и волшебници на Њујорк, седумдесет...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.