рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 8.57/10
(69 гласови)

СОДРЖИНА

Еден лондонски банкар се сели во Прованса за да го продаде лозјето што го наследил од својот покоен вујко. Тој неволно се населува во место што станува простор за ново поглавје во неговиот живот кога сфаќа дека животот треба да се вкуси.
Британскиот банкар Макс Скинер (Расел Кроу) е многу успешен инвестициски експерт без време за живот надвор од работното место. Кога неговиот отуѓен вујко умира, Макс наследува едно лозје во Франција каде што растел како дете, а неговата прва намера е да го продаде лозјето колку е можно побрзо. Но, откако неочекувано се задржува на лозјето во Франција, тој открива еден дел од себе што го има изгубено, па искусува романса и нова љубовна афера со една прекрасна Французинка (Мерион Котилард) и тоа засекогаш му го променува животот.

Слики

Плодна годинаПлодна годинаПлодна годинаПлодна годинаПлодна годинаПлодна годинаПлодна годинаПлодна годинаПлодна годинаПлодна годинаПлодна годинаПлодна година

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Летовање са лешевима (2004)

  понеделник
  image
  Осумњичених је много. Један од њих је и Сам, дио тзв. Фун Полице јединице, човек брз на окидачу пиштоља напуњеног текилом. Ту је и фитнесс инструкторка Јеннy,...
 • Мој тата на одреѓено време (1982)

  понеделник
  image
  Самохрана мајка Светлана, њен дванаестогодишњи син и вечито привремено запослени Синиша западају и даље у разне неприлике. Синиша се најзад одлучи да запроси...
 • Читуља за Ескобара (2008)

  понеделник
  image
  Криминалац по имену Ганди убија великог добављача дроге названог српски Ескобар. Меѓутим, веќ пре убиства, у новинама је објављена Ескобарова осмртница. С обзиром...
 • Ме убиваш (2007)

  понеделник
  image
  Френк Фаленчик (Бен Кингсли) ја сака својата работа. Тој впрочем е најмениот убиец за неговото полско мафијашко семејство во Бафало, Њујорк. Но Френк има проблем...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.