СОДРЖИНА

Во анимираната комедија „Сурфај“, публиката ќе биде однесена на брановите за време на најопасното сурфање што му е познато на човештвото, а тоа е пингвинскиот светски шампионат во сурфање.
„Сурфај“ е анимирана семејна комедија која ни го прикажува светот на пингвинското сурфање. Филмот ни го прикажува Коди Маверик, надежен сурфер, на неговиот прв професионален натпревар. Коди е инспириран од легендарниот јавач на бранови по име Биг Зи, па ги напушта своето семејство и својот град Шиверпул на Антарктикот за да отпатува до островот Пен Гу за натпреварот во сурфање. Коди верува дека победата ќе му го сонесе заслужениот статус. Но, кога неочекувано го среќава стариот сурфер Гик, Коди почнува да сфаќа дека најголемиот шампион не е секогаш тој што пристигнува прв.

Слики

Диви брановиДиви брановиДиви брановиДиви брановиДиви брановиДиви брановиДиви брановиДиви брановиДиви брановиДиви брановиДиви брановиДиви брановиДиви бранови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волас и Громит: Леб или смрт (2008)

  понеделник
  image
  Во анимираната авантура на Ник Парк, „Леб или смрт, номинирана за „Оскар, динамичната двојка има нова улога. Волас и Громит почнале нов бизнис, овој пат пекарски,...
 • Пиколо и Саксо (2006)

  понеделник
  image
  Група на дувачки и жичени инструменти се собира за да формираат голем симфониски оркестар, а потоа застанува пред мисија да се најде злобниот лекар кој украл...
 • Спасители (2004)

  понеделник
  image
  Од тимот одликуван од Академијата, творците на „Приказна за играчките, „Чудовишта и „Барајќи го Немо, произлезе приказна за едно американско семејство, која го...
 • Облачно со услови за ќофтиња (2009)

  понеделник
  image
  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.