poster

Тринаесетмината на Оушн

Ocean's Thirteen (2007)

Режисер: Steven Soderbergh

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 9.08/10
(52 гласови)

СОДРЖИНА

Кога безмилосниот сопственик на казино Вили Бенк (Ал Пачино) измамува еден од оригиналните единаесетмина, Рубен Тишкоф, Дени Оушн (Џорџ Клуни) се заколнува дека тој и тимот ќе го суредат Вили Бенк и ќе му земат сè што има.
Ова е подрзок, поризичен и највпечатлив грабеж досега. Џорџ Клуни, Бред Пит, Мет Дејмон и другите се здружуваат одново со режисерот Стивен Содерберг во брзата акциска комедија што е исполнета со досетливост, стил и умешност. Дени Оушн повторно ја води играта, па така нема груби работи. Никој нема да биде повреден. Освен измамникот Вили Бенк (Ал Пачино), сопственик на казино во Лас Вегас. Екипата на Оушн ќе го удри таму каде што најмногу боли: неговиот паричник. На отворањето на новото монденско казино, кулата “Бенк“, секое превртување на картите и вртење на коцките ќе носи победа за оние што се обложуваат. А тие ќе го удрат и по неговата гордост, осигурувајќи се дека кулата нема да ја добие посакуваната награда “Пет дијаманти“.

Слики

Тринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на ОушнТринаесетмината на Оушн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Градска правда (2007)

  image
  Након што млади улични полицајац погине нашавши се на погрешном месту у погрешно време као жртва сукоба банди, И убица никада није пронаѓен, у случај се меша и...
 • Скала на агресијата (2012)

  image
  На големиот мафијашки шеф Белаванс ќе му украдат половина милион долари. Тој ќе испрати екипа убијци за да ја пренесат пораката до крадците за кои се сомневаат...
 • Потреба за брзина (2014)

  image
  Након што му бивши партнер намести убиство које није починио, Тоби Маршал, заљубљеник у аутомобиле и улични тркач који мучи муку са новцем, проводи две године у...
 • Блиц (2011)

  image
  Детективот Том Брант добива задача да го спречи серискиот убиец, којшто убива само полицајци. Блиц е убиец што немилосрдно убива цајкани, а што е најлошо, остава...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.