рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 2.6/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Замислете го крајот на светот. Сега замислете нешто полошо. Психолошкиот хорор трилер „Тоа доаѓа во ноќта“ се фокусира на еден тинејџер додека се бори со зголемените ужаси - надворешни и други - како последица на неименувана катаклизма. Обезбеден во пуст дом со своите будни, заштитнички и тешко вооружени родители, 17-годишниот Тревис се справува со стравот, тагата и паранојата среде оскудни ресурси кога очаен млад пар бара засолниште во неговиот семеен дом со своето мало дете. И покрај најдобрите намери на двете семејства, паниката и недовербата зовриваат додека ужасите на надворешниот свет сè повеќе се приближуваат. Но, тие не се ништо во споредба со ужасите во себе, каде што Тревис открива дека посветеноста на татко му да го заштити семејството може да го чини неговата душа.

Слики

Тоа доаѓа ноќеТоа доаѓа ноќеТоа доаѓа ноќеТоа доаѓа ноќеТоа доаѓа ноќеТоа доаѓа ноќеТоа доаѓа ноќеТоа доаѓа ноќеТоа доаѓа ноќеТоа доаѓа ноќе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Прстенот 2 (2005)

  image
  Надевајќи се дека ќе ги остават зад себе страшните искуства во Сиетл, Рејчел и нејзиниот син се селат во мал град. Рејчел почнува да работи за локалниот весник...
 • Кругот (2002)

  image
  Рејчел е новинарка што истражува една видеокасета која можеби убила четворица тинејџери. За касетата има легенда: гледачот ќе умре за седум дена по гледањето. Ако...
 • Вештерката од Блер (1999)

  image
  „Вештерката од Блер“ следи тројца режисери на она што требало да биде едноставна прошетка во шумата.
 • Цензор (2021)

  image
  Кога филмскиот цензор Енид открива морничав хорор кој зборува за дамнешното мистериозно исчезнување на сестра ѝ, таа решава да ја разоткрие загатката зад филмот -...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.