poster

Клетва

The Grudge (2020)

хорор, мистерија | Канада, САД
Режисер: Nicolas Pesce

Каде да се погледне
U kinima od 02.1.20
Cineplexx

СОДРЖИНА

Откако една млада мајка ја убива својата фамилија во нивната куќа, детектив се обидува да го истражи мистериозниот случај, но открива дека куќата е опседната со одмазднички дух. Откако сфаќа дека духот е сега решен да ја убие неа, детективот мора да направи се за да ја заштити својата фамилија, а и себеси.

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Гробишта за миленичиња (2019)

  денес
  image
  Кридови тукушто се преселиле во нова куќа во рурален Мејн. Нивната куќа е совршена, освен две работи: автомобилите што бучат на тесниот пат и таинствените...
 • Слендермен (2018)

  денес
  image
  Во еден мал град во Масачусетс, четири средношколки изведуваат церемонија за повикување на интернетското страшило Слендермен. Откако го гледаат, тие повеќе не...
 • Нештото (1982)

  денес
  image
  Grupa američkih naučnika koji vrše istraživanja na Antarktiku nailaze na ekipu Norvežana koja traga za zaraženim psom. Preko noći taj pas mutira i inficira ostale...
 • Егзорцизам (2017)

  денес
  image
  Филмот ги следи опседнатоста на една млада девојка и собирањето на еден свештеник, еден верски фанатик, еден психијатар, еден новинар и еден камерман на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.