poster

Deep Core

Deep Core (2000)

Режисер: Rodney Mcdonald

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 2.9/10
(82 гласови)

СОДРЖИНА

Таглине: Ас тхе неw миллениум бегинс, тхе енд оф тхе wорлд wилл цоме фром белоw.


Ин тхис дисастер филм, сциентист Бриан Гоодман (Цраиг Схеффер) буилдс а супер-дупер мининг мацхине тхат хас тхе потентиал то дестроy тхе еартх. Wхен хис поwер-хунгрy босс рефусес то листен то хис wарнингс, Гоодман анд хис теам оф еxпертс аре цаллед ин то тхе ресцуе.


Его-дривен индустриалист Алан Моррисеy (Харрy ВанГоркум) хас паид то девелоп тхе ултимате мининг мацхине . а неарлy инвинцибле вехицле тхат усес ласер енергy то бурроw тхроугх анyтхинг. Бут тхе мацхинес цреатор, Бриан Гоодман (Цраиг Схеффер), кноwс тхат ит ис тоо гоод ат wхат ит доес анд цоулд цаусе реперцуссионс бенеатх тхе Еартхс цоре. Со хе дестроyс ит. Yеарс латер, Моррисеy хас хиред анотхер сциентист, Аллисон Саундерс (Террy Фаррелл), то ребуилд тхе мацхине, анд Гоодманс предицтионс оф девастатион цоме труе. Тхере аре еартхqуакес, тсунамис, анд волцано еруптионс ароунд тхе wорлд, анд тхеyре онлy геттинг wорсе. Итс уп то Гоодман анд хис црацк теам оф субтерранеан дисастер фигхтерс . Сам Далтон (Бруце МцГилл) анд Роднеy Бедецкер (Wил Wхеатон) . то саве тхе планет бy сеттинг офф а сериес оф субтерранеан нуцлеар еxплосионс, wитх Моррисеy анд Саундерс алонг фор тхе риде. Меанwхиле, топсиде, тхе синистер Дарyл Симмонс (Јамес Руссо) ис планнинг то саботаге тхе ресцуе ин ордер то хе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • 355 (2022)

  image
  Када строго чувано оружје падне у руке плаќеника, ЦИА агенткиња Мејсон Браун (за Оскара номинована Џесика Честејн) морќе да удружи снаге са немачком агенткињом...
 • Испрашување (2016)

  image
  Кога ФБИ ќе добие закана која би можела да го загрози целиот град, испитувач и компјутерски стручњак се вовлечени во надмудрување со криминален генијалец. Следува...
 • Платеник (2022)

  image
  Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници.
 • Максимални ризик (1996)

  image
  Полицајац заузима место свог брата близанца и наслеѓује његов проблем, али и његову прелепу девојку. Он је приморан да боксује целим путем од Француске до...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.