СОДРЖИНА

Шармантниот и успешен убиец Мартин Бланк (Џон Кјузак) се враќа во родниот град за јубилејната матура од средно училиште и трага по свое „исполнување и вистина“. Планира да се сретне со бившата девојка и да го изврши последниот атентат.
„Платеник“ е хумористична црна комедија во која игра Џон Кјузак. Филмот е фален и од критиката и од публиката за невообичаената приказна и за грубиот хумор. За разлика од неговите пријатели од средно, кои се почитувани професионалци, Мартин Бланк (Кјузак) има примамлива кариера како платен убиец. Но работата ја губи убавината и Мартин се соочува со несигурна иднина. Сега, тој се наоѓа назад во родниот град Грос Поинт за да присуствува на јубилејна матура по десет години од средно, да ја заврши последната „работа“ и да се обиде повторно да ја разгори романсата со девојката што ја откачил на матурската вечера (Мини Драјвер). Со Ден Ајкројд, како смешен ривал атентатор, којшто сака Мартин да се зачлени во Унијата на атентатори, „Платеник“ е убиствена комедија полна со акција и со смеа!

Слики

Платеник

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Почеток (2010)

  денес
  image
  Почитуваниот режисер, Кристофер Нолан („Темниот витез“) предводи меѓународна актерска екипа во филмот „Почеток“, оригинална научно-фантастична акција која нè води...
 • Човек-пајак: Далеку од дома (2019)

  денес
  image
  Питер Паркер (Том Холанд) одлучува да им се придружи на своите соученици на патување во Европа. И покрај тоа што сакал својот суперхеројски идентитет да го...
 • Assassination (2015)

  денес
  image
  Korea in the year 1933, the country is occupied by the Japanese army. Many warriors of the resistance where forced into the exile in China. Now they are trying to...
 • Борба без правила (2005)

  денес
  image
  Џек Северино го губи памтењето и единствено што препознава е бруталниот свет на борбите во кафез. Но, кога ќе дојде време да се соочи со минатото, Џек сфаќа дека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.