СОДРЖИНА

Сценариста филмова Сикарио анд По цену живота овог пута се нашао у улози редитеља филма Трагови у снегу, који нам даје увид у проблематична америчка друштвена питања.
Радња филма врти се око силоване и убијене тинејџерке у индијском резервату у Вајомингу. Када Кори Ламберт открије тело у дивљини индијанског резервата Винд Ривер, ФБИ шаље своју агенткињу Џејн Банер да истражи убиство. Будуќи да није спремна за зимске услове у Вајомингу, она замоли Корија да јој помогне у истрази.

Слики

Трагови у снегуТрагови у снегуТрагови у снегуТрагови у снегуТрагови у снегуТрагови у снегуТрагови у снегуТрагови у снегуТрагови у снегу

Прегледи


Прегледано од Antropos
сабота, 28 декември 2019 22:57
Nevjerojatno dosadan, prazan, razvučen, nesadržajan i negledljiv film.
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Сите светци на мафијата (2021)

  денес
  image
  „Сите светци на мафијата“ е долгоочекуваниот филм претходник на одличната и наградувана драмска серија на ХБО „Сопранови“. Младиот Ентони Сопрано расте во еден од...
 • Избеганата порота (2003)

  денес
  image
  Поротник однатре и жена однадвор манипулираат судски процес во кој е вклучен голем производител на оружје.
 • Без трага (2010)

  денес
  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Бостонски давитељ (1968)

  денес
  image
  'Бостонски давитељ' је екранизација истинитог случаја једног од најпознатијих америчких серијских убица Алберта ДеСалва, који је у раздобљу измеѓу 1962. и 1964. у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.