СОДРЖИНА

Една таинствена сила го обзема Џорџ (Џон Траволта) и му дава телекинетичка моќ и посебни ментални способности! Тоа е феномен кој почнува да го отуѓува од неговите пријатели, но може и да го доближи до жената што ја сака.
Сите во малиот рурален калифорниски град го знаат Џорџ Мали (Џон Траволта) како добро момче, добар автомеханичар и верен пријател. Но, на својот 37-ми роденден, Џорџ почнува да се менува. Како резултат на еден необичен настан, навидум обичниот живот на Џорџ тргнува во една таинствена и чудна насока. Џорџ одеднаш добива голем апетит за учење и почнува да ја сфаќа убавината и интелигенцијата на универзумот. Пријателите на Џорџ, кои се сомневаат во новите моќи на Џорџ, почнуваат да се оддалечуваат од него. Но, со љубовта и поддршката од претпазливата, а сепак грижлива Лејс (Кира Седвик), Џорџ успева да ја види поголемата слика за неговото место во светот, како и да верува во неверојатниот тек на својот живот.

Слики

ФеноменФеноменФеноменФеноменФеноменФеномен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сродни души (2015)

  image
  Футуристичка љубавна прича смештена у свет где су емоције забрањене. Радња филма се врти око колега Није и Силаса, који живе у футуристичком утопијском друштву...
 • Светот на соништата (1998)

  image
  Крис Нилсон умира и стигнува во рај кој е поубав од што можел да замисли. Едно нешто недостига, неговата сопруга, Ени. Во меѓувреме, по неговата смрт, таа се...
 • Таа (2013)

  image
  Дејството на „Таа се одвива во Лос Анџелес, во блиската иднина, и го следи Теодор Томбли (Жоакин Феникс), комплексен, емотивен маж, кој заработува пишувајќи...
 • Фабијан (2021)

  image
  Берлин, 1931. Јакоб Фабијан преку ден работи во одделот за рекламирање во фабрика за цигари, а преку ноќ талка низ баровите, борделите и уметничките студија со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.