рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8.81/10
(16 гласови)

СОДРЖИНА

Лијам Нисон и Џесика Ланг имаат извонредни изведби како легендарен херој кој одбива да дозволи непријателите да му ја уништат честа и лојална жена која му дава храброст да се бори. Кога сурова зима им се заканува на прекрасните планини во Шкотска, Роб Рој Мекгрегор (Нисон) е принуден да позајми пари од локалниот благородник Маркизот од Монтрос (Џон Харт) за да го обезбеди својот клан. Но кога платеникот на Монтрос (Тим Рот) кова завера да си го приграби богатството за себе, Рој е втурнат во најпредизвикувачката битка на својот живот... битка која ескалира во возбудлив климакс кој ќе ви го задржи вниманието до последната сцена од филмот.

Слики

Роб РојРоб РојРоб РојРоб Рој

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Интерстелар (2014)

  вторник
  image
  Во блиската иднина, Земјата е уништена од суша и глад, што предизвикува недостиг на храна и екстремни климатски промени. Кога човештвото се соочува со...
 • Народни херој Љиљан Видиќ (2015)

  вторник
  image
  Млади песник Љиљан Видиќ прикључује се партизанима и добија задатак да напише песму с којом ќе партизански бенд покушати да победи на националном такмичењу...
 • Повик на дивината (2009)

  вторник
  image
  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд)....
 • Ostwind 2 (2015)

  денес
  image
  Summer vacation. Mika is overjoyed to see Ostwind again. But then she discovers strange wounds on the belly of Ostwind, for which no one has an explanation. Yet...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.