рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 8.17/10
(59 гласови)

СОДРЖИНА

Една сексапилна стјуардеса (Пем Гриер) е фатена во заговор помеѓу полицијата и еден дилер на оружје, па сите бараат исплата. Има шест неверојатни играчи на патеката за голем резултат - половина милион долари во готово.
Џеки Браун (Пем Гриер) го дополнува својот мал приход како стјуардеса со шверцување готовина во САД за дилерот Ордел Роби (Семјуел Л. Џексон) – сè додека еден агент на АТФ и еден полицаец од ЛА не ја уапсат на аеродром. Полицајците ја притискаат да им помогне да го фатат Ордел, заканувајќи ѝ се со затвор ако не прифати. Со сочувствителниот пријател, Џеки добива храбра идеја да ги намести спротивставените страни една против друга. Работите се комплицираат со соработниците на Ордел, Луис Гара и Мелани Ралстон, кои имаат своја агенда. Наводно, соработувајќи со двете страни, таа сака да ги надмудри и да си замине со половина милион долари. На Гриер и Џексон им се придружуваат ѕвездите Роберт Форстер, Мајкл Китон, Бриџит Фонда и Роберт де Ниро во адаптацијата на Квентин Тарантино на романот од Елмор Леонард.

Слики

Џеки БраунЏеки БраунЏеки БраунЏеки БраунЏеки БраунЏеки БраунЏеки БраунЏеки БраунЏеки БраунЏеки БраунЏеки БраунЏеки Браун

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Терминал (2018)

  понеделник
  image
  Након улоге у филму "Ја, Тоња", за коју је била номинована за Оскара, Марго Роби нас води кроз мрачно лондонско поsемље у нео-ноар филму "Терминал". Марго је на...
 • Не реци ником (2006)

  понеделник
  image
  Педијатар Алекс, скрхан након дивљачког убиства његове супруге Марго на почетку њиховог брака, пре осам година, добија анониман имејл. Отворивши га, угледа лице...
 • Изправителен дом (2010)

  понеделник
  image
  Тројца малолетни деликвенти се осудени на робија во поправен дом, каде ќе се најдат опкружени со банди, смрт и постојани закани.
 • Мистериите на Хроникл: Помош до смрт (2021)

  понеделник
  image
  Алекс и Дру се инфилтрираат во едно одморалиште во дивина кога најновиот вработен на „Кроникл“ исчезнува без трага. Во одморалиштето откриваат дека еден гостин,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.