poster

Sherlock Holmes: Incident at Victoria Falls

Incident at Victoria Falls (1992)

Драма, Криминал, Трилер, Акција, Авантура | Обединетото Кралство, Италија, Белгија, Луксембург, Франција, САД
Режисер: Bill Corcoran

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.3/10

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тајна во нивните очи (2015)

  image
  Добро уиграно трио на истражители - полицајците Реј Карстен (Чиветел Еифор) и Џес Коб (Џулија Робертс), како и помошничката на јавниот обвинител, Клер Слоун...
 • Будни (2007)

  image
  На богат млад човек му трансплантираат срце. Открива дека хируршкиот тим имал намера да го убие.
 • Сведок на обвинителството (2016)

  image
  Лондон од 1920-тите. Едно брутално убиство се случило во една убава лондонска куќа. Жртвата е гламурозната и богата Емили Френч. Сите докази посочуваат кон...
 • Оправдан сомнеж (2009)

  image
  Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.