рејтинг: 3.8/10
Оценка на корисникот: 7.31/10
(16 гласови)

СОДРЖИНА

На Месечината во 2087 г., еден смел сопственик на казино, неговиот телохранител андроид и една убава Земјанка која сака да биде пејачка, бегаат од гангстерот милионер кој сака да го земе казиното и да го убие сопственикот!
Во 2087 г., природните ресурси на Земјата во голема мера се намалени и сѐ поголем број луѓе се населуваат на Месечината каде што новите жители создале култура која наликува на американскиот запад. Плуто Неш (Еди Марфи) е таков бегалец кој порано заработувал на незаконски начин, но сега работи законски и го води најтрендовскиот ноќен клуб во месечевата колонија позната како Мала Америка. На Плуто му приоѓа Моган, гангстер кој сака да го купи ноќниот клуб. Плуто нема интерес да го продаде, но изгледа Моган не сака да биде одбиен. Плуто исто така открива дека Моган е партнер со Макс Крејтер, криминален шеф чија цел е да ја преземе целата Месечина...

Слики

Авантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто НешАвантурите на Плуто Неш

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојка мог пријатеља (2008)

  недела
  image
  Меѓутим, када Тенк крене да шармира Алексис, наѓе се пред великим изазовом. Алексис је прва девојка која зна како да одговори на његов блеф. Тенк је ускоро...
 • Психо Гормен (2020)

  понеделник
  image
  Брат и сестра, Лук (Овен Мире) и Мими (Нита-Џоси Хана), несвесно васкрсну древног ванземаљског господара (Мет Нинабер) који је закопан у њиховом дворишту. Пар...
 • Seven Dwarves (2004)

  понеделник
  image
  The Seven Dwarves live deep within a female-free-zone of the Enchanted Forest, but they cannot resist the innocent charms of Snow White when she enters their...
 • Франс (2021)

  понеделник
  image
  Полн со апсурден хумор, новиот филм на Бруно Думонт покажува колку брзо некој може да пропадне во бездната - и да излезе од неа уште посилен. Париз: славната...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.